شهرهای پر جمعیت ایران از مناطق بسیار آلوده جهان می باشند. ولی شاید ندانید که آلودگی هوا در محیط داخلی تا 10 بار بدتر از آلودگی هوا در فضای باز است. عوامل متعددی وجود دارد که باعث آلودگی هوای داخل ساختمان می شود.

  • پخت و پز با روغن و ادویه .
  • آلودگی ناشی از فرش و اقلام پارچه ای مانند مبل و غیره.
  • پولیش اسباب منزل.
  • استفاده از مواد پاک کننده مانند پاک کننده کف، پاک کننده چوب و غیره.

در کل، 3 نوع آلودگی در داخل خانه وجود دارد

  • ذرات معلق در سایز PM10 که شامل گرد و غبار طبیعی، مو و غیره است و ما می توانیم آن ها را از طریق چشم غیر مسلح ببینیم.
  • خطرناک ترین ذرات در فرم PM2.5 می باشد. این ذراتی است که سبب آسیب های کوتاه مدت مانند آلرژی پوست، بی حسی و میگرن و اثرات طولانی مدت مانند کاهش استقامت و اثرات ناخوشایند عمومی است.
  • غلظت بالا گازهای مضر داخل محیط خانه و هوای خارجی - مونوکسید کربن، دی اکسید کربن، گازهای نیتروژن و اکسید گوگرد و غیره برای سلامتی بسیار مضر است.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4215499/

تصفیه کننده Air Touch هوای درون خانه و دفترکار شما را از هرگونه آلودگی پاک می کند. تصفیه کننده هوا، آلاینده ها را حذف می کند و هوای تمیز را برایتان فراهم می کند.

Honeywell Air Touch دارای فرایند 3 مرحله ای است. فیلتر شماره 1 – پیش فیلتر که تمام PM10 و ذرات بزرگ را از بین می برد. فیلتر شماره 2 – فیلتر HEPAنزدیک به 99٪ ذرات PM2.5 را حذف می کند. فیلتر شماره 3 – فیلتر انحصاری HiSiv گازهای مضر، ترکیبات آلی و فرمالدهید (فرآورده های سرطانی) را از هوای محیط حذف می کند.

عملکرد محصول به این صورت است که به محض اینکه شما دستگاه را در اتاق خود قرار دهید، آلودگی های مضر (هم قابل مشاهده و هم نامرئی) را جذب می کند و هوایی پاک را برای شما و عزیزانتان فراهم می نماید.

کولر گازی به نوعی طراحی شده است که هوای اتاق را به درون خود بکشد، رطوبت آن را بگیرد و آن را خنک کند و سپس آن را باز گرداند. کولر گازی آلاینده ها را از اتاق حذف نمی کند مگر آنکه به عنوان یک تصفیه کننده هوا نیز طراحی شده باشد. سیستم های تهویه مطبوع که برای تمیز کردن هوا استفاده می شوند نمی توانند گازهای مضر و آلاینده های زیر PM10 را اندازه گیری کنند. تصفیه کننده ها بیشتر از، 99٪ آلاینده ها را حذف می کنند. ثانیاٌ، یک کولر گازی ممکن است فقط در طول فصل تابستان کار کند و معمولا مقدار زیادی برق مصرف می کند. تصفیه کننده هوا برای کار در طول سال طراحی شده است و مصرف برق بسیار کمی دارد.

مصرف انرژی برای مدل های مختلف متفاوت است اما با کمترین سرعت 7.5 وات و برای بزرگترین مدل حداکثر 66 وات مصرف می کند. این کمتر از یک پنکه معمولی است.

محصولات به صورت 24 ساعته طراحی شده اند. با این حال، هرکسی ممکن است بنا به نیاز شخصی خود از آن استفاده کند. مثلا در طول ساعات خواب یا در زمان های خاصی در طول روز.

مدل های مختلف قابلیت پوشش محیط های مختلفی را دارند. به عنوان مثال مدل استاندارد Air Touch هوایی معادل ۳۰۰ متر مکعب را در یک ساعت تصفیه می‌کند که برای یک اتاق مناسب است. مدل Air touch P حجم هوای ۴۵۰ متر مکعب را در هر ساعت تصفیه می‌کند.

تصفیه کننده هوای Honeywell Air Touch یک دستگاه قابل حمل است و می توانید آن در هر کجای قرار دهید. توصیه می شود که دستگاه را در فضای باز و دور از مانع قرار دهید.

دستگاه تصفیه هوا تنها اتاقی که در آن قرار دارد را تصفیه می کند.

تصفیه کننده هوا Honeywell Air Touch قابل حمل است. در پشت دستگاه دستگیره ای برای حمل دارد. با این حال اگر جابجایی آن راحت نبود، توصیه می شود که برای هر اتاق دستگاهی جداگانه تهیه کنید.

خیر

نه، دستگاه رطوبت هوا نمی گیرد.

بوی بد توسط ترکیبات آلی فرار (VOC) تولید می شود. به طور کلی، راه حلی که اکثر مردم برای استفاده در داخل خانه یا ماشین خود استفاده می کنند، یک خوشبو کننده هوا است که فقط عمل پنهان کردن بو را انجام می دهد و به هیچ وجه هوا را پاک نمی کند. فیلتر HiSiv، ترکیبات آلی را جذب کرده و هر بوی بدی را از بین می برد.

زمان تمیز کردن هوا در یک اتاق بستگی به سه عامل دارد: اندازه اتاق، CADR یا نرخ تحویل هوای پاک توسط دستگاه و سطح آلودگی هوا. هر چه سطح آلودگی بالاتر باشد، زمان بیشتری برای تمیز کردن مورد نیاز است.

بله، کار خواهد کرد، اما با ورود همزمان هوای آلوده، راندمان دستگاه پایین میاید. برای مثال، چگونگی استفاده از یک کولر را در نظر بگیرید. هنگامی که کولر روشن است، ما تمایل داریم پنجره ها و درب ها را بسته نگه داریم.

تصفیه کننده ها دارای سه رنگ LED هستند - قرمز، زرد و آبی. هر رنگ کیفیت هوا را در اتاق نشان می دهد. سنسور هوشمند در Honeywell Air Touch سطح آلودگی هوا را تشخیص می دهد و به این ترتیب LED رنگ آن را تغییر می دهد. قرمز هوای بسیار آلوده را نشان می دهد، زرد نشان دهنده هوای نسبتا آلوده است و آبی هوای پاک را نشان می دهد.

عمر فیلتر انحصاری HiSiv نزدیک به 3000 ساعت است. سنسور هوشمند در دستگاه Honeywell Air Touch یک نشانگر نور دارد که زمان نیاز به تغییر فیلتر ها را هشدار می دهد.